Arsenal je uzbuđen zbog subotnjeg finala Heads Up FA kupa

0 23

Arsenal je uzbuđen zbog subotnjeg finala Heads Up FA kupa protiv Chelseaja, jer igrači žele "spasiti našu sezonu", rekao je Alexandre Lacazette.

Puškaši, koji su osvojili rekordnih 13 FA kupa, završili su na osmom mjestu Premier lige i neće se kvalificirati za Ligu Europe ako izgube na Wembleyju.

"Propustili smo nekoliko ciljeva", izjavio je 29-godišnji francuski napadač Lacazette.

Mikel Arteta iz Arsenala i Frank Lampard iz Chelseaja ciljaju osvojiti prve trofeje kao menadžeri.

Lacazette je dodao: "Bila je to čudna godina. Dugo smo se zaustavili, promijenili smo menadžere [Arteta je u prosincu zamijenio Unai Emeryja], imali smo različitih igrača.

„Bila je to teška sezona, možda i najteža u mojoj karijeri, ali znam da sam naučila puno. FA kup puno znači. Došao sam u Arsenal da osvojim trofeje. "

U međuvremenu, šef Bluesa Lampard podupirao je krilnog igrača Williana da bi stvorio još jedan 'fantastičan' nastup u posljednjoj utakmici prije nego što je ugovor s Brazilcem istekao.

"Za nas je fantastičan. Ove je sezone bio fantastičan - pokazao je pravi stav “, rekao je Lampard.

"Dakle, ne bih očekivao ništa manje od onoga što je već pokazao, a to je Willian za tebe."

Frank Lampard, Didier Drogba i Roberto di Matteo - sjajni golovi u finalu Chelseajeva FA Cupa

TEAMSKE VIJESTI

Arsenalov branič Hector Bellerin propustio je pobjedu nad Watfordom kao oprez s tijesnim teletom, ali ovaj se tjedan vratio na trening.

Cedric Soares je vezan za pehar, dok Calum Chambers, Pablo Mari, Shkodran Mustafi i Gabriel Martinelli ostaju na strani.

Utjecajni par Chelseaja N'Golo Kante i Willian obojica su u sastavu nakon ozljede.

No, Ruben Loftus-Cheek u četvrtak je pretrpio manju ozljedu na treningu te je otpušten.

Cazorla, Parlor & Sanchez - najbolji ciljevi Arsenala u finalu FA kupa

BILJEŠKE OD MOTDNOG REVIZERA

@Guymowbray: 139. finale FA kupa će biti povijesno, onakvo kakvo niko nije želio.

Wembley bez gužve za polufinale bio je prilično neobično iskustvo, ali hoće li itko biti tu zbog godišnjih prilika naše igre? To je sasvim nova razina.

FA su dali sve od sebe kako bi se uvijek istakli kao posebni, od vokala Abide With Me (koji je Emeli Sande snimio s krova stadiona) do modificirane prezentacije trofeja i medalja, ali neizbježno je da je dan upravo pobijedio nemam istu radost i isto uzbuđenje.

Barem to možemo očekivati ​​od meča, relativno ujednačena igra između klubova koji su odigrali utakmicu stvarno zabavno finale prije samo tri godine.

Svakako bi trebao biti bliži od finale prošlogodišnja sezona Europa lige za obje, Arsenal se nesumnjivo poboljšavao pod Mikel Artetom - pokušavajući pratiti Georgea Grahama da igra i upravlja pobjedničkim sastavom Gunners Cupa.

Frank Lampard mogao bi biti treći koji je to učinio za Chelsea (nakon Gianluca Viallija i Roberta Di Matteoa), s mogućnošću da u prvu sezonu postavi trofejni pečat koji je premašio realna očekivanja.

Nadam se da će i ovo natjecanje uspjeti, da ćemo okončati najdužu, najčudniju nacionalnu sezonu s barem nekakvim osmijehom.

Posuditi redak iz posljednjeg stiha "Ostani sa mnom" - "Sjaji u tami i pokaži mi nebesa".

PREDAVA LAWROA

Za razliku od prošlogodišnjeg finala između Manchester Cityja i Watforda, ovu je utakmicu vrlo teško nazvati.

Za početak će to biti vrlo drugačija prilika. Sada znamo da je nogomet iza zatvorenih vrata čudan, ali to će biti najčudnija igra do sada.

To je finale FA kupa, ali i derbi meč, ali zapravo nije. Navijači su i dalje sastavni dio nogometa, ali to je još više kada su u pitanju vremena kada stvari pobjeđujete. Bez njih na Wembleyu jednostavno neće biti isto.

Ipak očekujem dobru igru, a mislim da će Arsenal ispred njega.

To ne znači da ni Chelsea nije opasan. Jednostavno imam osjećaj kao da Arsenal trenutno ima više zamaha i samopouzdanja, ali inače je teško razdvojiti dvije momčadi.

predviđanje: 1-0

Lawrova predviđanja protiv Josha Franceschija i Willieja J Healeya

Šef Chelseaja Frank Lampard
Dave Sexton doveo ih je do slave Kupa pobjednika kupa 1971. Posljednji Englez koji je upravljao Chelseajem u velikom finalu kupa bio je Glenn Hoddle u FA kupu 1994. godine, izgubljen od Manchester Uniteda.

ČINJENE ČINJENICE

Glava u glavu

• Arsenal je osvojio dva svoja prethodna finala FA kupa protiv Chelseaja: 2-0 2002. i 2-1 2017. godine.
  • Međutim, Chelsea je izborio svoja druga dva susreta u glavnom finalu, 2-1 u Liga kupu 2007 i 4-1 u prošlogodišnjem showu Europa lige.
  • Jedina pobjeda Chelseaja u posljednjih devet okršaja FA Cupa s Gunnersima uslijedila je u polufinalu 2009. godine.

Arsenal

• Arsenal je stigao do finala FA Cupa 21 put, a također je osvojio konkurenciju 13 puta - više nego bilo koja druga momčad. Sudjelovali su u 15% svih finala FA kupa.
  • Puškaši nisu izgubili u finalu FA kupa na Wembleyju od poraza 1-0 od West Hama 1980. godine.
  • Arsenal je ove sezone završio izvan šest najboljih u Premier ligi, prvi put nakon 25 godina.
  • U posljednjih 31 utakmica FA Cupa nisu uspjeli postići gol.

Chelsea

• Ovo je Chelseajevo 14. finale FA kupa; samo su Arsenal (21) i Manchester United (20) postigli više.
  • Izgubili su samo jednu od posljednjih 15 utakmica FA Cupa.
  • Od svog debija za FA kup 2013. godine, Olivier Giroud postigao je 16 golova u konkurenciji - odmah iza Manchester Cityja Sergija Aguera.
  • Francuz ima za cilj postati drugi igrač koji je postigao za i protiv određenog tima (Arsenal) u odvojenim finalima FA kupa. Frank Stapleton zabio je za Arsenal protiv Manchester Uniteda u finalu 1979., a zatim i za Crvene vragove u finalu 1983. protiv Brightona.