Madrid završava utrku bez pobjede na Getafeu, Oblak spašava Atlético

0 94

BARCELONA, Španjolska (AP) - real Madrid potreban je branitelj da u subotu okonča niz od tri ravna izvlačenja i jaku sušu jer nastavlja zimsku kampanju u španjolskoj ligi nakon zimske pauze.

Središnji branič Madrida Raphael Varane postigao je glavom nakon što je pomogao da igraju ulogu u vlastitom golu GetafeGolman će zaraditi pobjedu od 3: 0 u Getafeu, svom suparniku u Crosstownu.

Prva pobjeda Zinedinea Zidanea u četiri kola ostavila je na vrhu ljestvice jedan bod iznad Barselona prije nego što su glavni prvaci nekoliko sati kasnije igrali Espanyol.

golman Jan Oblak ostvario dva spektakularna pogotka u kasnoj pobjedi Atlético Madrida 2-1 Levante, pazeći da prođe Sevilla na trećem mjestu po gol-razlici.

također, Valencija pobijedili Eibar 1-0.

U Madrid će stići Madrid, Barcelona, ​​Atlético i Valencia Arabie Saoudite natjecati se u novom španjolskom Superkupu sljedeći tjedan.

ŽRTVA VARANE

Varane je ranije optuživan za postizanje suspendirane osnovne vrijednosti Sergio Ramos, No, otišao je i do drugog kraja kako bi pomogao da postigne prve golove svog tima nakon uzastopnih remija.

Varane je u vlastiti pogodak vratara Getafea Davida Soria otvorio utakmicu u 34. minuti kada su izazvali visoku loptu u tom području. Španjolska liga je gol dodijelila Soriji, koja je nakon promašaja činila da je pogodila loptu u vlastitu mrežu.

Varane je udvostručio vodstvo u 53. kada ga nije postigao da se vrati kući sa slobodnog udarca Toni Kroos. Luka Modrić dodao je treći tajm-aut jer je Getafe ove sezone izgubio drugi od 10 liga domaćih utakmica.

"Započeli smo pravu godinu", rekao je Zidane.

OBLAKOVE ŠTEDNJE

Atlético je ostvario treću ravno pobjedu nakon što je postigao rani pogodak i računajući da će Oblak zaštititi tri boda.

Thomas Partey pokrenuo je atraktivni pokret koji je doveo do otvaranja Correa u 13. kada je igrao Kieran Trippier široka na desnom boku. Trippier je umjesto kontrole loptom jednim preciznim dodirom poslao križ do obližnje pošte gdje ga je Correa preusmjerio kući.

Roger Martí dobro se snašao tri minute kasnije za Levantea kada je ubacio u potkrovlje za svoj deveti gol sezone.

Branitelj Atlética Felipe Monteiro snažnim je glavom pogodio desnog beka Atlética u 19. minuti.

Atlético se okrenuo Oblaku da napravi dva stopala jednom rukom, odbijajući Enisa Bardhija kasno u igri. Oblak je frustrirao Bardhi-jev izvrsni solo napor nakon driblinga trojice braniča prije nego što je pucao iz ravnoteže. Slovenija Vratar je tada to premašio zaustavljajući glavu Bardhija iz neposredne blizine u jednom od posljednjih susreta.

"Svi želimo rano završiti igre, ali nismo postigli treći gol koji bi ga ostavio po strani", rekao je Oblak. "Bilo je to refleksno zaustavljanje i srećom sam stao (Bardhi posljednji pokušaj). "

VALENCIA prevladava

Napadač Valencije Maxi Gómez postigao je pogodak nakon dodavanja Daniel Wass u prvom poluvremenu domaće pobjede protiv Eibara.

Valencia, koja je na početku sezone imala poteškoće, nastavila se uspinjati na ljestvici i stigla do šestog mjesta.