Lavice ulaze u 4th kvalifikacijski krug

Unatoč svom porazu selekcijom DRC-a, Kamerunove neumoljive lavice napreduju u pretposljednji krug afričkog ženskog turnira na Olimpijskim igrama u Tokyo2020.

Nchout Njoya Ajara spasio je Kamerun u 80th minuti. Dok su Nepomirljivi lavovi vodili 2 ciljeve u 0 i prijetili diskvalifikacijom, napadač Valerenga iz Norveške uspio je iskoristiti sjajan oporavak Alexandra TAKOUNDA od Eclair Football Girls SA'A, tada dobro vođene glave, prevariti budnost kongovske straže NVO MUDIMBI Fideline, čime je zapečatio svu nadu dame Leopardsa da se plasiraju u sljedeći krug.

agonija

Sastanak je jedva započeo zbog Nepomirljivih lavica koje su, prema Raïssa FEUDJIO na konferenciji za tisak pred utakmicu, odlazile u Kinshasu "kako bi dovršili igru ​​ranjenika u Yaoundéu". Neodoljivi Lavovi zbog gubitka orijentacije, neodlučni Michaela ABAM, Ajara, okružen, transparentan vezni. Kongolanci iskorištavaju ove nedostatke i, od 15ème minute Isabelle Diakese profitira od opasnog izlaska kamerunske vratarke Annette NVO NDOM da otvori rezultat. Kongolanci dobijaju samopouzdanje, unatoč gotovo praznim tribinama mitskog Stadiona mučenika. Sada ih jedini cilj odvaja od Lavica i približava ih kvalifikacijama. Povjerenje se učvrstilo u 38th minuti, kada je udarac Marlènea KSAJ YAV opet iznenadio kamerunskog golmana i pronašao dno mreže. Strah mijenja strane, dvije momčadi su sada izjednačene, dva gola postignuta su kod kuće. U nedostatku gola s obje strane, vidi se da je dodatno vrijeme na vidiku, ili čak da se puca na gol kako bi se odlučile između dvije momčadi.

Adjara je "prekrila"

U poluvremenu se upute mijenjaju. Lavice moraju pobijediti. I to demonstriraju čim se vrate na travnjak. Ajara se uspinje malo više, očuvanje i protok metaka naglašeni su. Trener Alain Djeumfa također obavlja zamjene koje će se pokazati učinkovitim. Cathérine BENGONO zamjenjuje kapetana Augustina Ejanguea pod upozorenjem, brzina Henriette Michelle AKABA umjesto Michaela ABAM-a ostavlja malo više prostora TAKOUNDA Engolou. Lavice vraćaju samopouzdanje. Na 62ème Nchout-u Njoya Ajara gubi prvi duel protiv golmana iz Konga i propušta svoju akciju. Ali na 80ème, Lavica reagira. Na lijepom oporavku TAkounda, glava AJARA šalje loptu do dna mreže. DRC 2-1 Kamerun. Lavovi su izgubili, ali stižu do 4th kruga zahvaljujući golu Ajare koji je postignut s vanjske strane.

U ostalim mečevima ovog 3th dana, Obala Slonovače eliminirala je Nigeriju, Kenija je izvela Ganu, Zambija se riješila Bocvane. Kamerun će se susresti Obale Slonovače u i izvan 04-a i 12-a sljedećeg studenog kako bi pristupio krugu 5th. Podsjećanja radi, pobjednik ovog turnira predstavljat će Afriku na Olimpijskim igrama Toyo 2020. Afrika bi mogla imati drugo mjesto, ako drugi turnir nadvlada CHILE.