Colorado Galaxy - LA Galaxy - Izvještaj o nogometnim utakmicama - 11 rujan 2019 - ESPN

Nicolas Mezquida postigao je kazneni udarac u minuti 85e, a Colorado Rapids je u srijedu osvojio pobjedu 2-1 nad Los Angeles Galaxyjem u Commerce Cityju, Colorado, pod nagovorom novog trenera Robina Frasera.

Gubitak je bio udarac za Galaxyjeve šanse da se plasira u play-off, koji je na Zapadnoj konferenciji završio na osmom mjestu i bio je neposredno izvan kvalifikacija za play-off. Pobjeda je mogla staviti Galaxy na treće mjesto na prometnoj konferenciji.

- Širite ovu utakmicu na ESPN +
- Grupe pristalica, MLS na razgovorima politički znakovi
- Marshall: Alvarez, zvijezda Galaksije, je "mala" Zlatana

Sva tri gola postignuta su u šest minuta kasne na kraju utakmice. Rapids je preuzeo vodstvo 1-0 u 79e minuti nad zaglavom Cole Bassett slobodnog udarca, njegov drugi u sezoni, dok je Galaxy tri minute kasnije izjednačio 1-1 glavom Giancarlo Gonzalez njegov prvi.

Mezquida je postigao svoj četvrti meč u sezoni nakon Andre Shinyashiki počinio je kvar u području popravka [Galaxy] Emil Cuello , 19659002] Rapidi su sada porazili New York Red Bullse, Seattle Sounders i Galaxy pod Fraser.

Napadač Galaxyja Zlatan Ibrahimović bio je u kontroli dok napajanje nije bilo savršeno Rolf Feltscher u osmoj minuti zaustavnog vremena, ali potencijalni glava Feltschera koji je izjednačio igru ​​je sve ostalo. Ibrahimović je imao tri pogotka.

Galaxy nije pobijedio u četiri utakmice, a pobijedio je samo jednom u osam utakmica. Iako je pobjede bilo teško dobiti, golova nije bilo. U posljednje tri utakmice Los Angeles je postigao osam golova, dok je od 0 izgubio od 22-a.

Međutim, igra je bila bez rezultata na poluvremenu, Rapids je imao devet hitaca na sedam u Galaksiju i prednost 7-4 sa šutima u cilj. Colorado je završio s 19-13 prednosti na šutima i 12-7 na penalima, a 11 je izveo 5 na uglu.

Galaxy je igrao bez veznjaka Jonathana Dos Santosa i Sebastiana Llegeta, koji je bio dio reprezentacije. Utorak.

Rapidi nisu imali vratara Tim Howard koji je zadobio ozljedu bedara. Howardova zamjena, Clint Irwin imao je šest zaustavljanja. Čuvar galaksije David Bingham napravio 10 zaustavljanja.