Venezuela - Peru - Izvješće o utakmici - 15 Lipanj 2019 - ESPN

Venecuela i Peru započeli su svoju Copa America s neriješenim 0-0 subotom u utakmici označenoj s dva peruanska pogotka postignuta nakon savjetovanja s video sucem (VAR).

Cilj Christofera Gonzalesa u trenutku kada je 11e postigao gol. Ranije u pokretu, Jefferson Farfan pretrpjela istu čaroliju 19 minuta nakon početka drugog poluvremena, nakon što mu je glava pala u gol.

- Copa America: sve što trebate znati [19659005] - Cijeli raspored utakmica Copa America

Utakmica je postajala sve više nakon Venezuele Luis Mago istekla u 16 minuta od kraja.

Peru nije imao sreće. zadržati tri boda, s venezuelanskim golmanom Wuilker brašno praveći sjajnu uštedu na odlučnom refleksu kako bi pokupili loptu u posljednjim minutama utakmice.

"Malo smo uznemireni jer mislimo da zaslužujemo pobjedu", izjavio je peruanski kapetan Paulo Guer rero. "Jednostavno nismo pronašli posljednji bal.

Učinili smo što smo mogli. Nedostajao je samo jedan cilj. "

Prvo poluvrijeme bilo je početna stvar, ali stvari su se poboljšale u drugom poluvremenu kada je Peru pobijedio svoje protivnike. jedan od samo dva južnoamerička tima koja je ikada osvojila Kup Amerike.

Ždrijeb je značio da su obje momčadi izjednačene za drugo mjesto u skupini A, iza Brazila, koji je u petak na početku turnira pobijedio Boliviju 3-0.

Peru će se u utorak sučeliti s Bolivijom u drugom krugu, a Brazil će se suočiti s Venezuelom istog dana.