Liga prvaka: Ajax gura Juventus Torino

Ajax Amsterdam prevrnuo se ovog utorka 16 travanj Juventus Torino da se zavrti u polufinalu (2-1). Ako je Cristiano Ronaldo otvorio bodove za Juve, Donny Van De Beek i Matthijs de Ligt dopustili su nizozemskom klubu da nastavi avanturu.

Između dvije momčadi loše odigrane u prethodnom krugu, Ajax Amsterdam je dobro prošao, Ajax, koji je izgubio 2-1 dom u prvoj utakmici protiv Reala u osmini finala, osvojio je 4 -1 u Bernabéu se prvi put sastaje u četvrtima od 2002 / 03. Ovog puta, nakon remija kod kuće, Ajaksovi igrači otišli su u Torino zbog svoje kvalifikacije da nastave avanturu u Ligi prvaka.

Uzbudljiv i nesiguran dvoboj

U utorak navečer, kod kuće, Juve je pokušao ući u polufinale treći put u pet godina nakon remija u prvoj utakmici (1-1). 0-0 je bio dovoljan da se kvalificira. A realizacija Cristiana Ronalda, peterostrukog Ballon d'Ora, samog na prvom mjestu, koji je otvorio bodove glave kako bi potpisao svoj 126e cilj (28e), činilo se da je doveo u neprilike igrače Ajaxa.

No, Ajax, koji je osvojio samo dva od svojih 13 europskih utakmica protiv Juventusa, borio se protiv Eve, reagirao je brzo zahvaljujući Donnyju Van De Beeku, koji je postigao svoj treći gol sezone u Ligi prvaka. (34e). Juventus će stoga voditi samo šest minuta. Dvoboj je ostao uzbudljiv i neizvjestan u trenutku kada je sudac zviždukao kraj prvog kruga.

Neporaženi u posljednjih deset utakmica protiv nizozemskog kluba, Juve se morao vratiti na teren s više namjera za drugo poluvrijeme. Osim što su se igrači Massimiliana Allegrija gotovo nekoliko puta savijali i morali su se osloniti na svog vratara. U 52e minutu, marokanski Hakim Ziyech je pucao na desnu nogu, koju je Szczesny lijepo odgurnuo. Pet minuta kasnije, Van de Beek je pružio pogodak za curling s desne strane, a Szczesny je gurnuo loptu preko šanka.

Naposljetku je De Ligt sa zaglavlja postigao Ajaxov drugi gol i to je omogućilo nizozemskom klubu da plati još jedan veliki europski klub, nakon Real Madrida, koji se ovaj put okreće u polufinalu. Ajax Amsterdam nudi fotelju za velikim stolom.

U drugoj utakmici dana, Barcelona se kvalificirala za polufinale Lige prvaka, pobijedivši Manchester United 3 0 u četvrtfinalnom povratku u Camp Nou. Pobjednici (1-0) u prvoj utakmici na Old Traffordu, Barcelona stižu do posljednje četiri po prvi put od svog krunidiranja 2015-a zahvaljujući dvostrukom Messiju (16e, 20e) i Coutinho cilju (61e).