Liga prvaka: Da, uspjeli su

Oni su mladi, živahni, oduševljeni, ali oh tako spektakularni ! Mladi stražar Ajax Amsterdam, čiji je kavez branio kamerunski internacionalac Andre Onana, postigao je još jedan potez eliminacijom jednog od velikih kandidata za titulu, Juventusa iz Torina i njegovog legendarnog igrača Cristiana Ronalda. Prošlo je devet godina otkako je Ronaldo sustavno prolazio kroz ovu fazu natjecanja.

Još gore, prihvatio je prijenos Real Madrida u Italiju kako bi klubu ponudio taj trofej koji mu je godinama izmicao.

No, izvukao ga je dobar tim mladih puca iz triju kvalifikacijskih kola, što je jednostavno podvig.

Međutim, nakon izvlačenja u prvoj utakmici, Juve je bio više nego samouvjeren. A tijek stvari u prvom poluvremenu u utorak otišao je još više u tom smjeru jer je često imao duga razdoblja posjedovanja.

Ronaldo je također brzo pogodio na uglu (1-0, 28e) prije nego što djeca uzmu stvari u ruke.

Van de Beek će brzo izjednačiti rezultat (1-1, 34e), omogućujući oba tima da odu na pauzu na bodovima pariteta. Ovaj cilj će dati krila suigračima Andréa Onane.

Ajax je u drugom poluvremenu odigrao samu utakmicu i nije bio briljant golmana, Juve je morao brže uzimati vodu. Na vrhu je Matthijs de Ligt, središnji branič, koji uzima najbolje od najmanje dva branitelja, a ne najmanje, Bonuccija i Ruganija, i postigao gol koji će napraviti razliku (1-2, 67).e).

André Onana i njegova obitelj i dalje će sanjati.

Izvor: Camfoot