Crystal Palace vs. Manchester City - Izvješće o utakmici - 14 APRIL 2019 - ESPN

Udvostručeni Raheem Sterling i još jedan cilj Gabriel Isus vraća Manchester City na vrh Premier lige prije utakmice Liverpoola protiv Chelsea nakon 3-1 pobjede u Crystal Palaceu.

Sterling je već izgubio veliku šansu kada je postigao visoku prednost u mreži dajući prednost Gradu nakon 15 minuta, i zatvorio je bodove s praznim završetkom nakon pauze.

Luka Milivojević neočekivani kraj za ekipu Pepa Guardiole kada je pogodio slobodan udarac s ruba kutije devet minuta od vremena, ali Isus je imao posljednju riječ u kontranapadu na 90e minute. ,

Sterling ima 21 ciljeve za Grad ove sezone, u svim natjecanjima, a Guardiola je pohvalio njegovu sposobnost da odbrani incidente koji se također ne događaju.

"Poraz Burnleya bio je gori nego danas", rekao je na konferenciji za novinare. "Moramo učiti o golfu i drugim sportovima kao što je ovaj. Najvažnije je sljedeće. Ponekad vam nedostaje, morate zaboraviti na to i morate prijeći na sljedeći. Napravio je nevjerojatan završetak i Kevinovu propusnicu, a završnice na Sterlingu bile su nevjerojatne. "

Sterling je rekao da je opušten zbog situacije i dodao da City ne može priuštiti nikakvu pobjedu u utrci za titulu s Liverpoolom.

"Kad sam bio mlađi, uvijek želiš obilježiti svoju prvu priliku, a ponekad se ne događa tako", rekao je.

"Ne boriš se. Ostalo vam je 80 minuta, samo trebate biti spremni za sljedeću priliku. razmišljanje, samo nastavite i sreća će doći. "

Grad je počeo namjerno, stvarajući ranu priliku za David Silva koji se nije mogao čisto povezati sa slabim Kyle Walker prijeći.

Propustili su zlatnu priliku nakon 10 minuta kada je Silva di D sjajno stigao do sjaja i vratio loptu nazad na Sterling, koji nije mogao proći pored stuba.

Ali Sterling se iskupio petnaest minuta kad Kevin De Bruyne 'Prelazak na desno mu je omogućio da prodre u površinu i postigne protivnički gol.

Jeffrey Schlupp je brzo napustio ranjeni logor zbog ozljede i zamijenio ga je Cheikhou Kouyate , Grad nastavlja prijetiti i Scott Dann pokušavajući očistiti još jedno središte Silve

Sterling je pokazivao drugu stranu igre, vraćajući se kako bi pomogao Walkeru Wilfried Zaha

No, Palace je pokazao napad ubojice na život ubrzo nakon toga, Milivojevićev prelaz i Christian Benteke idući prije oslobođenja grada.

Ubrzo nakon pola sata, Sane je prisilio dobru podršku Vicente Guaita kada je povukao blizu mjesta.

Guaita se vratio u središte akcije kada je lopta pala na De Bruynea, koji je zatim povukao prema golu Benjamin. Mendyjev štrajk bio je izravan protiv čuvara palače.

Grad je počeo drugi period na isti način, De Bruyneu je nedostajala igra Sergio Aguero kriva i Guaita se dobro skupljala kad se De Bruyne skrenuo od Martina Kellyja .

Posjetitelji su udvostručili prednost nakon 63 minuta, Sterling je ponovno na rubu pogotka postigao pogodak kada je križ pretvorio u lijevu i lijevu pristranost.

Bernardo Silva uspjelo David Silva, dok je Guardiola napravio prvu promjenu poslijepodneva Ederson odmah su se zaustavili kad je Benteke zamahnuo i zatresao gol. Dann je krenuo iz ugla palače i Cit je skinuo Aguero i zamijenio ga Gabriel Isus sljedeći tjedan gleda utakmicu Lige prvaka protiv Spursa.

Palace uveo Maxa Meyera Andros Townsend - i pronašli su put natrag u utakmici kada James McArthur je ozlijeđen, a Milivojevic ima slobodan udarac.

McArthur pravi put Bakary Sako palača, John Stones Zamjenjujući Sane for City, koji je raspršio sve sumnje u ishod kad je Isus ostao miran nakon što je De Bruyne nastupio na tom području.