Švicarska: Švicarska je zaustavljena u četvrtfinalu

Švicarski ženski tim zaustavio se u četvrtak poslijepodne u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva Epsoo u Finskoj. Švicarac je izgubio 3-0 u Rusiji.

Koliko to treba odmah razjasniti, rezultat apsolutno ne otkriva fizionomiju ovog dijela. Statistika koju treba uvjeriti: 44 snimke na 14-u u korist Rusa. Djevojke koje je trenirala Daniela Diaz stoga su se opirale u svom obrambenom logoru. Andrea Brändli je bio savršen pred svojim mrežama. Golman ekipe Ohio State (NCAA / W) morao je preusmjeriti pakete 41-a tijekom ovog sastanka, kako bi njegov tim ostao živ. Bez njegove sposobnosti, neizvjesnost bi bila ubijena mnogo prije.

Na kraju prvog razdoblja, Rusija je pogodila 18 na gol, protiv slanja u Švicarsku. Posljednje 40 minute samo su potvrdile dominaciju igrača Sbornaje. Logično, oni su ipak napravili razliku na golovima koji su pali na 33e i 46e minuti. 3-0 je ispisan za praznu svrhu na samom kraju igre.

Pet gubitaka u što većem broju utakmica

Švicarska, koja se već kvalificirala za četvrtfinale bez pobjede, nije stvorila podvig. Napušta finski turnir sa slabim rezultatom od pet poraza u što većem broju igara. Ona je unovčila golove 25-a i postigla samo tri gola (dvaput Evelina Raselli i Alina Müller). Posebno je svejedno spomenuto dvoje švicarskih dadilja. Janine Alder zaustavila je snimke 90-a (u 120 minuta), a Andrea Brändli zaustavila je snimanje 127-a (u 180 minuta).