Lloyd postiže dva gola u finale 6-0 iz Belgije u SAD

LOS ANGELES (AP) - Svjetsko prvenstvo se mora približiti jer Carli Lloyd izgleda opasno.

Zvijezda 2015 Svjetskog kupa postigla je prva dva gola godine u prvim 19 minutama američke nacionalne premijere. 6-0 poraz ekipe protiv Belgique tijekom izložbe u nedjelju navečer

Lindsey Horan i Samantha Mewis dodali su golove u prvom razdoblju nakon što je Lloyd dvaput pogodio u zraku. Alex Morgan također je postigao pogodak početkom drugog razdoblja, budući da su Amerikanci pokazali svoju ofanzivnu snagu u svojoj prvoj utakmici protiv Belgije, uglednog protivnika koji se jedva kvalificirao za Svjetsko prvenstvo.

Jessica McDonald dodala je petu utrku Amerikanaca. u zadnjim sekundama igre.

"Očito je da je sve dobro prošlo dobro", rekao je Morgan. "Neki igrači na terenu nisu vidjeli toliko i mislim da je puno igrača zaista napredovalo." (Svjetsko prvenstvo) je vrlo dugačak turnir i postoji toliko mnogo varijabli. Morali smo se pobrinuti da svaki igrač bude spreman dati svoj doprinos. "

Morgan je postigao lijepu propusnicu od Lloyda, u dobi od 36-a, koji je pokazao da bi mogla biti više od super podmornice u Francuskoj ovog ljeta.

Prvi početak godine za Lloyda, heroja koji je obilježio trijumf američkog Svjetskog kupa u Kanadi, postigao je svoje 106e i 107e karijere, stavljajući Michelle Akers na četvrto mjesto na listi ciljeva karijere. iz SAD-a.

"Bilo bi glupo ne iskoristiti ovu priliku i pokušati je zgrabiti", rekao je Lloyd. "Želim pobijediti." Ja sam pobjednik. Ljudi mogu reći što god žele, ali znam da na kraju dana mogu pomoći ovoj ekipi da osvoji ovaj trofej u Francuskoj, i neću stati prije nego što to mogu. "

Glavni aktivni cilj ekipe Zapisničar je odigrao samo 34 minute kao zamjenu u pet utakmica ove godine, a očekuje se da će odigrati rezervnu ulogu ovog ljeta nakon trenera Jill Ellis ga je potkraj prošle godine doveo na klupu. No, Lloyd je svoj prvi nastup kapitalizirao još jednom dinamičnom demonstracijom ofenzivnog talenta koji mu je donio titulu svjetskog igrača godine 2015 i 2016.

- Već sam rekao da mijenja igru, bilo na terenu ili na terenu. - rekao je Lloyd Ellis. - To je njegova uloga za nas. Mislio sam da je večeras jaka. Fantastična.

Branitelj Alien Krieger također se prvi put pojavio u Sjedinjenim Američkim Državama za točno dvije godine, nakon čega je ponovno osvojio Ellisovu obuku za 99e karijeru nakon 18 godina. U nadolazećim mjesecima, dvije pobjede u dnevnoj sobi u Australiji iu Belgiji

Ellis bi trebao postaviti početnu tablicu Svjetskog kupa za Francusku za mjesec dana.

"Još uvijek moram donijeti neke velike odluke u sljedećih nekoliko tjedana, pa mislim da je gledanje Kriegera bilo dio priče", rekao je Ellis. "Želimo imati što više izgleda."

Amerikanci su postigli golove 11 protiv Australije i Belgije, dok je Ellis gledao svoju dubinu. A nakon što su Australcima dali tri gola u Coloradu, zadržali su se u Los Angelesu.

Prva utakmica američkog tima na stadionu Banc of California, 1 godina, južno od centra grada LA Gomila 20 941 gledatelja prisustvovala je prijateljskoj utakmici koja je izgledala kao proslava sporta.

Tim je predstavio svoje uniforme u Svjetskom kupu gomili Natalie Portman, Jessica Chastain, Jennifer Garner, Uzo Aduba i Eva Longoria. Prije utakmice, svi igrači nosili su dresove igrača iz američke reprezentacije, pobjednika Svjetskog kupa 1999, koji je na poluvremenu bio nagrađen za svoju povijesnu pobjedu nekoliko kilometara od Rose Bowla.

Belgija je bila u trci 10 neporaženih igara unatoč svom gorkom neuspjehu da se kvalificira za Svjetsko prvenstvo. Njegov sastav je prepun talenata koji se profesionalno igraju diljem Europe, ali Amerikanci su bili superiorniji na oba kraja.

Lloyd je postigao izvanredan gol u 14 minuti, pronašavši čvrstu pregibu između dva branitelja i usavršavajući dugačak, tvrdi zaglavlje. udara Tierna Davidsona. Drugi cilj Lloyda u trenutku 19e bio je krupni plan iz Crystal Dunna.

Horan je tada zabio u 26e minutu iz ugla pokazati superiornost Amerikanaca u zraku. Mewis je također postigao pogodak sedam minuta kasnije na slobodnom udarcu Christen Pressa, koji je dobio tri asistencije.

Nakon što je zamijenjen u poluvremenu, Morgan je zabio peti pogodak Amerikanaca u trenutku 52e. Podrijetlom iz udaljenog predgrađa Los Angelesa postigao je svoj cilj u karijeri 101 iz teškog kuta nakon lijepog kompromisa s Lloydom.