Rooney crveni, Rossijev šešir, dok LAFC pobjeđuje DC

Carlos Vela dodao svoje ukupne ciljeve u MLS i Diego Rossi hat-trick, dok FC Los Angeles pokazuje da je ovo klasa lige na početku sezone. sezonu s uvjerljivom pobjedom 4-0 subotom popodne na DC United.

Pobjeda je ostavila neporaženi LAFC na 5-0-1-u, dok je ukupan broj bodova doveo do MLS-a na 16-u. DC United (3-1-1, 10 bodovi) vezan je za prvo mjesto na Istočnoj konferenciji nešto više od mjesec dana nakon početka sezone.

Bežeći od 3-0-a, DC United je izgubio svaku nadu da će se vratiti kad Wayne Rooney bio je ispred. izbačen je crvenim kartonom u 52e minuti za opasnu borbu na Rossiju. Rooney je u početku dobio žuti karton prije nego što je video kritičar potvrdio prekršaj dostojan iseljenja.

To je bio samo Rooney-ov peti uzastopni crveni karton tijekom karijere 17-a. Jednom su ga poslali na 17 s Evertonom u 2002-u, jednom s Manchester Unitedom u 2014-u i dva puta s Engleskom - prvo na 2006 Svjetskom kupu, a zatim jednom u 2011-u. On je također dobio dva puta za United nakon par žutih kartona.

U skladu sa svojim napadačkim stilom, LAFC je preuzeo vodstvo 1-0-a u 15e minuti Adama Diomande oporavio je DC United u blizini sredine i hranio slobodni pad Vele. u sredini polja. Vela se ljuljala lijevom nogom i golom nogom zabijala ispred vratara Bill Hamid .

Cilj je bio sedmi u sezoni za Velu u šest utakmica.

Rossi je po treći put postigao pogodak u tri utakmice, postigavši ​​2-0 rezultat u 27th minuti u 27e minuti nakon što je Vela ušla u utrku koja se povukla i prebacio Hamidov udarac u središte. -town.

Ponovno je bio Rossi u 32th minutu nakon što je stigao Mark-Anthony Kaye njegov treći gol je na 76th minutu nakon prijelaza Christian Ramirez dok je neoznačen na lijevoj strani kaznenog prostora. Njegovu treću utakmicu i šestu sezonu su uklonili s desne strane ronilačkog Hamida.

DC Najbolja prilika da United postigne pogodak bio je 56e minutu kada je vratar LAFC-a Tyler Miller bio je izvan pozicije iz metka Russell Canouse ali branitelj Steven Beitashour objavio cilj

Miller je napravio tri uštede u svom drugom shutoutu sezone i 12e u dvije godine s LAFC-om.

LAFC se kvalificirao za pobjedu unatoč tome što je igrao bez Diomandea u minuti 28e nakon što ga je zamijenio Diomande. Ramirez nakon ozljeda na obje noge.