Messi i Suarez vode Barcu ispred Atletica (10 igrači) kako bi ojačali vodstvo

BARCELONA, Španjolska (AP) - Barselona povećava svoje vodstvo španjolske lige na 11 bodova nakon Lionel Messi et Luis Suarez postigne posljednje golove u 2-0 pobjedi u subotu Atletico Madrid

"Znamo da nismo napravili jedan nego dva koraka (prema naslovu)", rekao je Suarez. ] Atletico, koji je na drugom mjestu, igrao je protiv muškarca više od sat vremena poslije Diego Costa dobio je crveni karton u 28e minuti, očito zbog jezika koji je koristio kad je navodni prekršaj sudac propustio nekažnjeno. 19659004] Suarez je konačno pobijedio vratara Jan Oblak sa zavojitim pucanjem koji dolazi izvan površine, ušao je ispred stuba u 85 minutu. Minutu kasnije Messi je dodao i drugi pogodak.

Messi i Suarez potaknuli su Barceloninu potragu za obranom naslova lige tijekom cijele sezone. Messi vodi konkurenciju s ciljevima 33-a, a slijedi Suarez s 20-om. Obojica su postigla golove kasno u utakmici u utorak kako bi spasili remi 4-4 u Villarrealu.

Barcelona, ​​koja je također stigla do finala Copa del Rey-a, povećala je svoje šanse za nacionalni dvoboj sa preostalih sedam kola. Atleticu je bila potrebna pobjeda da bi zadržao šanse za naslov u ligi i sačuvao razočaravajuću sezonu.

Trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer osobno je prisustvovao meču, prije nego što je španjolski klub u srijedu otišao na Old Trafford zbog prve utakmice. Četvrtfinale Lige prvaka.

Osim pucnja iz Jordi Alba koji je udario u post i sjajno spasio od Oblaka da poriče Philippe Coutinho prva polovica bila je posve posvećena Costa raspoloženju.

Nakon što ga je napala Alba, Costa se žestoko usprotivio sucu Gil Manzanu koji nije oklijevao pokazati crveni karton.

Trener Atletica Diego Simeone žalio se da drugi igrači nisu kažnjeni zbog korištenja sličnog jezika.

"Ako je sudac protumačio da postoji uvreda, bio je u pravu kad ga je otpustio", rekao je Simeone.

Teže za Atletica, središnje branitelje Diego Godin et autor Jose Gimenez i veznjak Thomas Partey završio je prvo poluvrijeme, pogodivši žutim kartama.

Barcelona je imala teško vrijeme. da se kvalificira za njegovog dodatnog čovjeka.

Simeone treba pobjedu i šalje Angel Correa za branitelja Santiago Arias , Simeone je također dodao još vatrene moći s nešto više od pola sata za igru ​​dodajući Alvaro Moratu da zamijeni branitelja Filipe Luis .

I Oblak je zadržao Atletico u utakmici koliko god je mogao, iako je Messi počeo tražiti rupe u Atleticu.

"Poboljšali smo se u drugoj polovici. Prijetili smo njihovoj zoni, ali njihov golman Oblak bio je nevjerojatan - rekao je trener Barcelone Ernesto Valverede. "Čak i kad je Luis pucao, činilo se da će doći do njega." Poboljšao se tijekom utakmice, ali smo na kraju ipak uspjeli postići gol. "

Suarez je nokautirao Oblak svojim dalekometnim štrajkom, a Messi je na pobjedi zatvorio pobjedu s demoraliranim Atletikom koji je pokušao odgovoriti na Suarezov zahtjev. objektivan.